Jóga pro těhotné

V józe je důležitý prožitek, nikoli výkon…

Jóga v našem pojetí je především SETKÁNÍ – kontakt s vaším miminkem, setkání v kruhu žen, propojení s vlastním dechem, tělem a jeho potřebami. Zaměřujeme se na vědomou práci se svaly pánevního dna, na protažení v těhotenství namáhaných oblastí – bedra, kyčle, celá záda…, provádíme ásány (jógové pozice), které vás připraví na porod. Učíme se správně dýchat, relaxovat, osvojit si pozice, které vám uleví v první době porodní…

Myslím si, že právě v období těhotenství máme ty nejlepší podmínky pro citlivé vnímání svého těla.Pokud jste doteď jógu cvičila a těhotenství probíhá bez komplikací, rozhodně pokračujte. A jestli zatím s jógou nemáte zkušenost, nastal dobrý čas začít ve speciálním kurzu jógy pro těhotné (gravidjógy).

Kdy a kde cvičíme

Ucelený kurz vždy v pondělí od 17:30 do 19:00 hod. Hybešova 14, budova ve dvoře

Kurz má 12 lekcí – (Podzimní trimestr 14.9.- 7.12.2020)

Cena

Platí se formou předplatného celého kurzu o dvanácti setkáních – 1.920,- Kč (jedna lekce cvičení trvá 90 min.).

Co si vzít sebou

Na cvičení doporučujeme pohodlné sportovní oblečení. Ideálně takové, které Vás neomezuje v pohybu, nikde neškrtí a udržuje Vaše tělo příjemně teplé. Obuv na cvičení nebudete potřebovat. Stačí ponožky. Doporučujeme nezapomenout ručník na utření potu a dostatek pití. Vodu si můžete nabrat přímo v centru. Není potřeba ji nosit zvlášť. Podložka na cvičení a cvičební pomůcky jsou Vám u nás k dispozici. Není potřeba sebou nosit nic navíc. A co si rozhodně nezapomeňte, je dobrá nálada.

Kdy začít se cvičením pro těhotné

Doporučuje se začít od ukončeného prvního trimestr. Tedy od 13. týdne těhotenství. Pokud je ale Vaše těhotenství v pořádku a Váš gynekolog Vám nenaordinoval žádná omezení, můžete na cvičení docházet i dříve. Pro vlastní klid se o tomto záměru můžete s Vaším lékařem poradit. Nicméně to není povinné a my netrváme na předložení žádného potvrzení o povolení cvičení z jeho strany. Věříme ve Vaši osobní odpovědnost a že i Vy chcete pro své děťátko a pro sebe to nejlepší a v případě Vám známých zdravotních komplikací nebudete riskovat. Každopádně však platí, že se jedná o bezpečné cvičení bez riskantních či nebezpečných cviků.

Jak se přihlásit

Přihlaste se, prosím, napsaním mailu na: jakodomajoga@gmail.com anebo zavoláním na tel. číslo: 776 361 332

Těší se na vás:

Magda Kolářová, lektorka jógy ze studia Jako doma a maminka.

Přidej se do mé sociální bubliny 🙂