Kurz znakování dětí

Znaková řeč pro slyšící děti vám umožní dorozumět se s vaším dítětem dříve, než umí mluvit. Děti totiž zvládnou ručičkama vyjádřit pojem mnohem dříve, než to dokáží pomocí hlasivek.

Znakování s dětmi přináší mnohý užitek:

  • Dítě bývá mnohem spokojenější a méně se vzteká a pláče, protože dokáže sdělit, co by chtělo, a tím u něj nevzniká tolik frustrace v situacích, kdy ví, co chce, ale nedokáže to ještě říct.
  • Znakování zvyšuje sebevědomí rodičům i dětem.
  • Urychluje vývoj řeči, znakující děti dosahují nadprůměrných komunikačních schopností.
  • Přináší spoustu radosti a krásných chvil rodičům i dětem.
  • Umožňuje rodičům vidět do vnitřního světa jejich malého dítěte, vědět, na co zrovna myslí, co ho zaujalo, co by si přálo.
  • Posiluje vztah mezi rodičem a dítětem.

 

Pro koho je kurz určen:

Pro těhotné a pro všechny maminky a tatínky dětí, které zatím nemají slovní zásobu větší než 50 slov (přibližně děti do 18ti měsíců).

Pro koho kurz NENÍ určen:

Kurz není určen rodičům, kteří očekávájí od svých dětí podání výkonu. U znakování, tak jak jej prezentujeme my v našich kurzech, nejde o to, aby umělo dítě něco navíc, než děti ze sousedství, ani není cílem, aby úspěšně znakující dítě bylo trofejí v šikovnosti rodičů. Jde především o lásku, vzájemnou komunikaci, pohodu dítěte a jeho bezpodmínečné přijetí za všech okolností.

Forma kurzu:

Nejsme zastánci dlouhého modelu s mnoha lekcemi. Časté dojíždění s dítětem na přesnou hodinu je pro maminky nepohodlné – nemusí se to shodovat s režimem a momentální náladou dítěte. Tyto stresy jsou zbytečné, protože Vás vše podstatné OPRAVDU dokážeme naučit i v jedné lekci (150 minut s přestávkou). Základem úspěchu není to, aby dítě 10 x navštěvovalo skupinku, ve které znakují všichni se všemi anebo s lektorkou, ale abychom cíleně naučili rodiče, jak s děťátkem znakovat doma. Znakování neslouží pro sociální kontakt s ostatními, nýbrž pro komunikaci rodiče s dítětem a tento vztah podporujeme především. Důkladně Vás naučíme, jak správně znakovat, jak postupovat a jak využít přínosy znakování pro Vaši vzájemnou interakci. Větší počet setkání také zvyšuje cenu kurzu a my se domníváme, že to vskutku není nutné.

Cena a trvání kurzu

Kurz proběhne v jednom setkání á 120 min. = cena kurzu je 490,- za osobu

Na zaplacení si prosím připravte hotovost. Kurz nelze platit kartou.

Kurz se hradí při příchodu v našem obchůdku. Vstup je na ulici Hybešova 14. Ženy v obchůdku mají vaši registraci. Nahlásíte jméno a po zaplacení obdržíte kartičku s číslem. S touto pak půjdete do budovy ve dvorním traktu, kde kurz probíhá. Kartičku s číslem odevzdáte lektorce jako potvrzení, že máte kurz uhrazený. Tento proces prosím dodržte, aby nedošlo ke zdržení na kurzu.

Doporučujeme přijít alespoň 10 min před začátkem kurzu. 

Těší se na vás lektorka – Mgr. et Mgr. Alena Klečková, DiS.

Speciální pedagožka, logopedka, surdopedka, dula a koučka. A především maminka své krásné dcerušky. 

Přidej se do mé sociální bubliny 🙂