Homeopatie na podzim a v zimě

Máte rádi přírodní cestu jak podpořit zdraví své i svých blízkých? Pokud už máte zkušenost s homeopatiky i pokud nemáte, přijďte si vyslechnout jak si pomoci, když začne období chladu, větru, dešťů a zimy. Dobře zvolený lék může velmi rychle a účinně pomoci. Možnosti jsou obrovské. I málo může velmi zlepšit kvalitu života.

Co je homeopatie?

Homeopatie je formou holistické alternativní medicíny, jejímž cílem je léčit celého člověka.
Nechce léčit pouhé symptomy nemoci (často to znamená potlačovat, zatlačovat hlouběji do těla), ale nepoškozovat jemnou rovnováhu těla a naopak stimulovat jeho životní sílu.

Předpokladem tohoto nahlížení na nemoci je narušení životní síly událostmi z našeho života, se kterými jsme se nedokázali vyrovnat a potlačili je do nevědomí. Tato rovina citlivosti je silně individuální, na jejím začátku je trauma, zranění, mentální omyl, ale na jejím konci je vždy zablokovaná energie, poničená osobní spiritualita a řada psychických či fyzických obtíží. Samotné slovo „homeopatie“ označuje princip léčby „podobné se léčí podobným“ (opak alopatie ) a pochází z konce 18. století od jejího zakladatele S.Hahnemanna. Počátky používání zákona podobnosti najdeme už u Hippokrata.

Podle údajů WHO je homeopatie druhou nejrozšířenější metodou léčby co do počtu pacientů, a to po tradiční indické a čínské medicíně. Klasická medicína evropského typu je až na třetím místě. Klasická medicína (alopatie) neléčí člověka jako celek, ale léčí vždy poruchu konkrétního orgánu a to většinou odděleně od ostatních fyzických a psychických problémů pacienta.

V kurzu se dozvíte:

 • o homeopatii i homeopatikách vhodných v tento čas
 • jak na rýmy a zase rýmy
 • jak na kašle, opary, chřipky i ty střevní
 • jak na bolesti kloubů, cystitídy, mykózy
 • co na podzimní alergie
 • co na klíšťata a bradavice
 • jak na stres dětí ze školy
 • jak homeopaticky řešit únavu
 • naučíme se je vhodně dávkovat a rozlišovat fáze onemocnění
 • naučíme se,  jak nepanikařit, když si nevíme rady a jaké jsou nejčastější homeopatika první volby
 • projdeme si homeopatické léky, které stojí za to mít v domácí homeopatické lékárničce

Cena a trvání kurzu

Kurz proběhne v jednom setkání cca 1,5 hod.  = cena kurzu je 180,- za osobu

Na zaplacení si prosím připravte hotovost. Kurz nelze platit kartou.

Kurz se hradí při příchodu v našem obchůdku. Vstup je na ulici Hybešova 14. Ženy v obchůdku mají vaši registraci. Nahlásíte jméno a po zaplacení obdržíte kartičku s číslem. S touto pak půjdete do budovy ve dvorním traktu, kde kurz probíhá. Kartičku s číslem odevzdáte lektorce jako potvrzení, že máte kurz uhrazenou. Tento proces prosím dodržte, aby nedošlo ke zdržení na kurzu.

Doporučujeme přijít alespoň 10 min před začátkem kurzu. 

Těší se na vás lektorka – Mgr. Renáta Makešová

Homeopatii a přírodní medicíně se věnuje přes 15 let. Vystudovala Homeopatickou fakultu v Brně 2004-2008 s povinným studiem Medicínských znalostí, ukončeným zkouškou dle standardů pro výuku homeopatie v EU. Prošla tříletým postgraduálním studiem klasické homeopatie italské školy dle Massima Magialavoriho u MUDr. Rychlovského. Pravidelně navštěvuje semináře současných světových homeopatů Dr.Sehgala, Louise Kliena, Jana Scholtena, Anne Vervacke či Michal Yakir, u které teď navštěvuje školu systematizace rostlin.

Přidej se do mé sociální bubliny 🙂